Vernisáž výstavy obrazů pana Rudolfa Kondeie

13.10.2011 22:07

V úterý  11.10. proběhla v Městské knihovně vernisáž netradičních obrazů pana Rudolfa Kondeie nazvaná „ Krajina lidského mozku“.  Pan Rudolf Kondei, který v letošním roce oslavil již devadesáté narozeniny, pochází z Ivančic a po matce Růženě Muchové z přímé linie Muchů, jejímž reprezentantem je malíř Alfons Mucha. Ve své tvorbě se věnoval především krajinářství . Přátelství s přednostou Neurochirurgické kliniky Nemocnice U Sv. Anny  profesorem Zdeňkem Novákem ho přivedlo  k tvorbě jiné, která  se  zabývá tentokrát  krajinou lidského mozku.  Po přivítání hostů a zahájení vernisáže vedoucí  knihovny  Blankou Odutovou  vyprávěl profesor Zdeněk  Novák   o  své práci neurochirurga.  Přiblížil všem přítomným nejen svou práci, ale i význam umělecké tvorby pana Kondeie  pro pochopení všech tajemství, ukrytých v mozku člověka.