Aktuality za rok 2009

23. 12. 2009 Přání

Přejeme příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku ať se vám splní vše, co si budete přát ;-)

Vaše knihovnice

23. 12. 2009 Otevírací doba mezi svátky

V pondělí 28. 12. 2009 a ve středu 30. 12. 2009 bude

OTEVŘENO

v obvyklou dobu, tj. 8.30 - 12.00, 13.00 - 18.00

3. 10. 2009 Kurz Zdokonalte svou paměť

srdečně zveme své čtenáře na

kurz ZDOKONALTE SVOU PAMĚŤ

(trénink paměti, kreativity, koncentrace, duševní aktivity, logického myšlení)

Přednáší lektorka Jana Vejsadová.

Kurzy začínají 8.10.2009 - vždy po 14 dnech od 9,30 hod.- 12,30 hod.

Další termíny jsou 22. 10., 5. 11., 19. 11. 2009.

Cena kurzu je 300 Kč.

Zájemci se mohou přihlásit na tel. 546 451 585, nebo na e-mailové adrese info@knihovna.ivancice.cz, či přímo v knihovně.

3.10.2009 13. ročník Týdne knihoven 5.- 11. 10. 2009

Již tradičně knihovna vyhlašuje

AMNESTII PRO ZAPOMNĚTLIVÉ ČTENÁŘE

(možnost zdarma vrátit vymáhané knihy)

@

REGISTRACE NOVÝCH ČTENÁŘŮ na 1 rok zdarma

@

Pro DM obou ZŠ chystáme čtení a malování zaměřené na akci Kniha mého srdce z TOP 12.

Nabídneme Astrid Lindgrenovou - Děti z Bullerbynu a další její knihy+ povídání o autorce.

2. 7. 2009 Nové číslo Informačního bulletinu MKI

V rámci služby Informace e-mailem bylo rozesláno květno-červnové číslo Informačního bu­lletinu Městské knihovny Ivančice.

Lze jej najít buď na podstránce Služby knihovny - „Informace e-mailem“ vlevo v menu stránek, případně přímo pod tímto odkazem.

2. 7. 2009 Přidána fotogalerie z pasování prvňáčků

V květnu a červnu proběhlo v knihovně již třetí „pasování“ nových čtenáříčků. Děti z 1. třídy ZŠ Vl. Menšíka a prvních tříd ZŠ T. G. Masaryka nejprve knihovnicím předvedly, jestli už opravdu umí číst. Některým to šlo výborně, jiným trochu hůře, ale paní knihovnice je ujistila, že když budou o prázdninách čtení trénovat, překvapí v září paní učitelku. Potom již dostaly jmenovací dekrety a nové speciální legitimace spolu s barevnými fixy na památku.

Fotografie z této akce můžete najít na podstránce Fotogalerie nebo přímo zde.

26. 6. 2009 Změna půjčovní doby o prázdninách

Od začátku prázdnin se v knihovně půjčuje jen v pondělí a ve středu a to v době

8.30 – 12.00 a 13.00 – 18.00.

V pátek je knihovna pro veřejnost uzavřena.

29. 4. 2009 Důležité upozornění

Prosíme čtenáře, kteří využívají rezervace knih, aby si rezervované publikace vyzvedli nejpozději do 14 dnů po obbdržení oznámení o nachystání této publikace. V případě nevyzvednutí do tohoto termínu bude kniha půjčena dalšímu čtenáři v pořadí

Děkujeme za pochopení.

29. 4. 2009 Nové číslo Informačního bulletinu MKI

V rámci služby Informace e-mailem bylo rozesláno březno-dubnové číslo Informačního bu­lletinu Městské knihovny Ivančice.

28. 4. 2009 Přidána fotogalerie z Akce Březen - měsíc knihy

Fotogalerie akce Březen - měsíc knihy (2009)..

V březnu - měsíci knihy - využilo nabídku naší knihovny zdarma se přihlásit 49 nových čtenářů. Prominutí poplatků za upomínky bylo asi pro 60 čtenářů-hříšníků.

V tomto období proběhlo v knihovně 16 besed, kterých se zúčastnilo celkem 304 dětí z obou ivančických základních škol. Besedy byly zaměřeny podle věku dětí na knihovnické lekce, povídání o svátku knih, o knížkách. Děti ze školních družin malovaly své nejmilejší knížky a vyráběly krásná pohádková leporela. Na jejich výtvory se můžete přijít do knihovny podívat.

Fotografie z této akce můžete najít na podstránce Fotogalerie nebo přímo zde.

1. dubna 2009 Akce Kniha mého srdce

Česká televize a Český rozhlas připravili celonárodní hlasování o nejoblíbenější knihu obyvatel Česka. Jedná se o rozsáhlý cyklus pořadů s názvem "Kniha mého srdce" (KMS). Akce probíhá od počátku dubna a vyvrcholí počátkem října v Týdnu knihoven. Hlavními partnery KMS jsou také Svaz českých vydavatelů a knihkupců a především knihovny z celé republiky.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách akce na www.knihasrdce.cz.

Přijďte do naší knihovny hlasovat pro knihu svého srdce. Hlasovací lístky jsou pro vás již nachystány.

Akce Kniha mého srdce - vzor hlasovacího kuponu.
Akce Kniha mého srdce - záložka.

3. března 2009 Akce Březen - měsíc knihy

V rámci akce Březen-měsíc knihy vyhlašujeme pro všechny naše čtenáře:

registraci nových čtenářů zdarma a amnestii pro zapomnětlivé čtenáře (prominutí poplatků za upomínky)

•

Pro družiny mládeže obou ivančických základních škol je nachystána akce MOJE NEJMILEJŠÍ KNÍŽKA:

Děti namalují obrázek ze své oblíbené knihy a i s knížkou přijdou do knihovny, kde si budeme povídat  o našich i jejich knížkách, vyhodnotíme obrázky a děti odměníme drobnými dárky.

•

Pro jednotlivé třídy ZŠ chystáme besedy o knížkách, historii písma, vzniku knihy, knihtisku.

28. 2. 2008 Nové číslo Informačního bulletinu MKI

V rámci služby Informace e-mailem bylo rozesláno ledno-únorové číslo Informačního bu­lletinu Městské knihovny Ivančice.

24. 1. 2009 Přidány statistiky Městské knihovny Ivančice za rok 2008

Na podstránce Statistiky (O knihovně - Statistiky) naleznete statistické informace ze samotné Městské knihovny Ivančice.

19. 1. 2009 Přidány statistiky poboček za rok 2008

Byly přidány statistiky poboček za uplynulý rok. Naleznete je na podstránkách poboček - Budkovice, Letkovice, Němčice, Řeznovice.

19. 1. 2009 Oznámení pro čtenáře pobočky v Letkovicích

Pobočka v Letkovicích je uzavřena. Provoz bude obnoven po rekonstrukci Myslivny, kam bude knihovna přestěhována (pravděpodobně léto 2009).

Knihy si zatím ponechejte u sebe.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení.